Rubriky
Práce na počítači

Kopírování souborů z USB / fotoaparátu / telefonu do Počítače

Jak kopírovat soubory z USB nebo dalších vyměnitelných zařízení do počítače.

Kopírování, mazání, přesouvání, vyjímaní souborů na ploše, disku C: nebo ve stažených souborech se nijak neliší při práci s USB Diskem, úložištěm fotoaparátu nebo smartphonem.

Pro rychlejší práci můžeme použít i následující klávesové zkrátky, které zobrazíte také v PC kurzu kliknutím ZDE.

  • Shift + šipka vlevo – označí text vlevo od kurzoru
  • Shift + šipka vpravo – označí text vpravo od kurzoru
  • Shift + Ctrl + šipka vlevo nebo vpravo – označí celý blok (řádek) textu
  • Ctrl + C – zkopíruje vybraný text/soubor do schránky Windows
  • Ctrl + V – vloží zkopírovaný text/soubor na místo, kde se nachází kurzor myši
  • Ctrl + A – označí veškerý text / soubory

Než začneme

  1. Zkontrolujeme si plochu / svou složku, pokud nějakou máme a řekneme si, kam chceme překopírované/přesunuté soubory umístit. Pokud žádnou složku nemáme, vytvoříme ji. (návod na vytvoření složky). např. pro fotografie ideální mít jednu složku zvanou „Fotoalba“ a v ní si vytváříme složky např. podle měsíců „zaří 2019“, nebo podle událostí „Pepa x-té narozeniny“.
  2. Připravíme si USB disk / fotoaparát / smartphone a k nim náležité přislušenství kabel, čtečku sd karet,…
  3. Otevřeme si složku, do které budeme soubory kopírovat

Připojení USB / zařízení

Princip kopírování u všech zařízení je stejný, jen se liší umístění souborů. USB zapojíme do USB portu a vyčkáme než se nám zobrazí oznámení o vložení vyměnitelné jednotky (zobrazuje se pouze v základním nastavení Windows 10, někde se mohou už rovnou zobrazit soubory na zařízení). Klikneme na oznámení

USB

Po kliknutí se nám zobrazí menu, kde si můžeme vybrat co chceme s danou jednotkou dělat.

My si vybereme položku Otevřít složku a zobrazit soubory. a dostaneme se do paměti zařízení, kde můžeme pracovat soubory

Smartphone

V telefonu si musíme rozkliknout nejprve název telefonu, potom se prokliknout buď do SD karty a nebo do paměti telefonu, tam najdeme soubory, které hledáme – fotografie najdeme většinou v složce Camera, nebo DCIM. Každý model i značka tel. to má však jinak.

U smartphone nesmíme zapomenout na to, že musí být odemčený, abychom měli přístup k datům

Fotoaparát

U fotoaparátu před připojením kabelu bychom měli  fotoaparát zapnout, aby se aktivovala karta SD, a po připojení nám to nejspíše nabídne složku DCIM. Opět se může lišit podle modelu i značky.

2 reakce na „Kopírování souborů z USB / fotoaparátu / telefonu do Počítače“

Dobrý den, pane Škeříku.
Vámi popsaný postup kopírování jsem běžně používal u manželčina telefonu HONOR 9 i u našeho tabletu LENOVO TAB2 A10, ale nefunguje mi u mého nového telefonu XIAOMI Mi A3, který jsem dostal k Vánocům 2019. Po propojení PC a telefonu kabelem USB se mi na monitoru PC objeví ikona s obrázkem a názvem MiA3. Když na ikonu kliknu pravým tlačítkem myši, nabídnou se mi možnosti mj. „otevřít“…….“import obrázků a videí“…….“vlastnosti“. Když zvolím „vlastnosti“, objeví se mi název a sériové číslo telefonu aj. Když zvolím „otevřít“, otevře se mi prázdná složka, tj. není v ní žádný adresář z úložiště (paměti) telefonu. Když zvolím „import obrázků a videí“, počítač chvíli hledá a pak ohlásí „V tomto zařízení nebyly nalezeny žádné obrázky ani videa“. Ale určitě tam fotky jsou, jen nevím, v jakém adresáři a jak se k němu dostat. Nevíte, v čem by mohl být problém? Pokud mi pošlete svou e-mailovou adresu, mohu Vám poslat bližší podrobnosti, např. snímky obrazovky PC a displeje telefonu.
Děkuji za pomoc. Pavel Navrátil

Dobrý den, pane Navrátile,
po kliknutí na ikonu postupujete správně tím, že kliknete na možnost „otevřít…“. Je ale předtím nutné se ujistit, zda-li je telefon odemčený a máte v něm po připojení USB otevřenou plochu, protože je dost pravděpodobné, že se vás telefon zeptá, co chcete po připojení USB dělat – buď na vás vyskočí okénko přímo na ploše telefonu a vy si vyberete možnost „Multimediální zařízení“ a nebo „USB úložitě / vyměnitelná jednotka“, pokud na vás okno nevyskočí, podívejte se do oznámení, zda tam neuvidíme ikonu USB.

Poté by se obsah telefonu / SD karty měl zobrazit. V případě dalších dotazů mi napište email > skerikfi@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *